Képzési program

ÍRÁSBELI TÁJÉKOZTATÓ

PAPP AUTÓSISKOLA

PAPP ERNŐ EGYÉNI VÁLLALKOZÓ

KALOCSA

VÁLALKOZÁSI FELTÉTELEK

IRÁSOS TÁJÉKOZTATÓ

Képzőszerv neve:
Felnőttképző nyilvántartási száma:
B/2021/000118
Papp Ernő László  egyéni vállalkozó vállalkozó Kalocsa, Szt.István kir.út.31.
  Képzőszerv fantázia neve:   Papp Autósiskola
Oktató azonosítója: 13607        Vállalkozói nyilvántartási száma:    22208299    Isk.azonosítója: 3131             Adószáma:60705622-1-51
Képzési engedély száma:
Fő tev.köre:Járművezető oktatás 855301
BA/KV/90/2/2006 KE/ST/82/A/1511/1/2013
Iskolavezető és a képző szerv, tel: E-mail: Honlap cím:
Iskolavezetői azonosító száma: 12282
Papp Ernő László ev. 06-70/3802667
papp.autosuli@gmail.com
papp.autosuli@freemail.hu
Telefon: 06-70/3802667
www.pappautosiskola.hu  
Iskolavezetői tevékenységének jogcíme: tag  
Ügyfélfogadó címe:   Kalocsa , Szent István út 31.
Ügyfélfogadás időpontja: Hétfő,Kedd,Szerda,Péntek= 9:00-12:00 -13:00-16:00-ig (ebédidő:12:00-13:00) Csütörtök= szünnap
Telephely: Kalocsa, Szent István  út 31.
Elméleti oktatás helye: Kalocsa , Szent István  út 31.
Tanpálya helye: Kalocsa, Miskei út 5.Tanpálya
Gyakorlati képzés: Kalocsa

TERVEZETT KÉPZÉSEK:  AM, A1, A2, A, B, kategóriás járművezető képző tanfolyamok

  • Tanfolyamainkon AM, A1, A2, A, B kategóriás vezetői engedély szerezhető
  • Tanfolyamainkra az a jelentkező iskolázható be, aki a külön jogszabályban előírt életkort betöltötte, vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb, valamint közlekedés biztonságilag alkalmas.
Beiskolázható, beiskolázás feltételei Vizsgázhat
Sorsz. Kat. Életkor Előfeltétel Elmélet gyakorlat
  AM 13,5 év   14 év – 3 hó 14 éves
  A1 15,5 év   16 év – 3 hó 16 éves
  A2 17,5 év   17 év — 3hó 18éves
  A 23 ,5 év   24 év – 3hó 24 éves
  B 16,5 év   17 év – 3 hó 17 éves
  A1(B-vel)      B kat. 17 év –  3 hó 17 éves
           
  • Ügyfélfogadási időben az ügyfélfogadónál lehet jelentkezni, ahol a szóbeli tájékoztatás után a képző szerv vállalkozási feltételeit, képzési programját, írásbeli tájékoztatóját megkapja a tanuló. Minden tanulóval a járművezetői tanfolyamra való felvétel előtt írásbeli Képzési szerződést kötünk. Fiatalkorú tanulóval kötött szerződést a törvényes képviselőnek is alá kell írni.
  • Nem szükséges az orvosi alkalmasságról szóló igazolás kiállíttatása, illetőleg az alapfokú             

      iskolai végzettség meglétének igazolása a képzésre történő felvételkor, tehát ezen okmányok     

      hiányában is megkezdhető, illetőleg befejezhető az elméleti képzés.

      

  • Az elméleti vizsgára bocsátásnak azonban továbbra is feltétele az  orvosi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény csatolása! Az alapfokú iskolai végzettség igazoláaának bemutatása az elméleti vizsga megkezdése előtt a vizsgabizottságon.
  • Írni,olvasni tudás,(nem gépjármű vezetésére jogositó vezetői engedély megszerzése esetén „AM” kat.)         

Az autósiskolánál az elméleti tanfolyamok folyamatosan, természetesen létszámtól függően indulnak. Az előadások napját, valamint az idejét a tanfolyammegnyitókon a jelöltek választhatják meg. A tanfolyamok általában a délutáni órákban, többségében heti három alkalommal, alkalmanként négy tanórában zajlanak le. Egy tanóra 45 perces(két tanóra is lehet egyben). Az elméleti tanfolyamok előadásairól tantárgyanként hiányozni  10% -ban lehet, illetve az ettől több hiányzást pótolni kell pótfoglalkozás keretében (A pótlás óradíja 3000 Ft/óra.), vagy a következő tanfolyam azonos foglalkozásán való részvétellel. A tanfolyam elvégzése után az iskola igazolást állít ki a tanulónak a tanfolyam elvégzéséről.

A következő oldalak az elméleti tanfolyam tantárgyairól és az e-learning képzésről valamint kötelezően előírt minimum óraszámairól ad tájékoztatás

Igényelt tanfolyam tantárgyai,óraszáma:

kategória Közl. Ism. Vez.elm Szerk. és üz. ismeretek össz. óra
AM      12     4          –   16
A1,A2,A,      14     4         4   22
B      20     6         2   28
A1(B-vel)        1     1         1     3
         

 

Elméleti képzés e-learninggel:

        Egy internet eléréssel rendelkező számítógép segítségével lehet hozzáférni. A tartalmak egy informatikai rendszer, úgynevezett képzésmenedzsment rendszer (Learning Management System, röviden LMS) közvetítésével jutnak el a tanulók számítógépére, ahol csupán egy webböngészőre van szükség.

  1. Az e-Educatio informatikai rendszerén futó képzésmenedzsment rendszer.
  2. A képzést szervezi.
  3. Témakörönként történik a tanulás.
  4. Rögzíti és értékeli a tanuló képzési előrehaladását, ellenőrző kérdésekre adott válaszait, és eredményeit. A tanuló teljesítményének értékelése alapján végrehajtja továbbá a képzési program szerint lehetséges navigációs kéréseit.
  5. Egy adott tananyagrészt csak akkor kezdhet el a tanuló, ha a megelőzőt már befejezte.
  6.  A rendszer ellenőrzi az oktatás elvégzésének feltételeit, határidejét. 
  7. A képzéssel kapcsolatos paramétereket (egyebek mellett az eltöltött kötelező időt, a tesztek sikerességének minimum követelményeit) a képzésmenedzsment rendszerben a tananyag jellegére, a tanulók átlagos képességeire (pl. olvasási sebesség) valamint a jogszabályi előírásokra figyelemmel a képzőszerv (jelen esetben az e-EDU Autósiskola) szakemberei állítják be.

                  E-TITÁN OKTATÁSSAL Tandíjak

Kategória 90 nap
60 óra
180 nap
75 óra
365 nap
90 óra
Póthozzáférés 30 nap
10 óra
B ———– 60 000 Ft 65 000 Ft 15 000 Ft
AM ————- 60 000 Ft 65 000 Ft   15 000 Ft
A, A1, A2 ————- 60 000 Ft 65 000 Ft 15 000 Ft
A1 ( B-vel )————– 60 000 Ft 65 000 Ft 15 000 Ft

Az e-learning képzés adminisztrációját az autósiskola végzi.

Elméleti vizsgára bocsátás feltételei:

–  Elméleti vizsgára az bocsátható, aki a szabályosan kitöltött jelentkezési laphoz mellékelte az alábbiakat: vizsgadíj, orvosi alkalmassági vélemény/ vezetői engedély,(„AM”kategóriához nem kell). A fent jelölt óraszámú előadásokat végighallgatta, vagyis az elméleti tanfolyamot igazoltan elvégezte és a meghatározott életkort betöltötte. A járművezetői tanfolyammal kapcsolatos tantárgyak hallgatása, ill. vizsgája alól felmentés nem adható a mozgáskorlátozottak és a siketek kivételével. A mentesített tanulók felkészítésében a képzőszerv a tanulóval külön megállapodás szerint közreműködik.

-A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkébőbb az első vizsga napján igazolja a Vizsgaközpont felé!

-Előírások értelmében a tanulónak a tanfolyam kezdetétől (az első előadás dátumától) számított 9 hónapon belül meg kell kezdeni vizsgáit, illetőleg ugyanezen időponttól számított 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát is kell tennie. Ezen határidőn túl a tanuló elméleti vizsgára kizárólag a tanfolyam megismétlését követően jelenthető!!!

Amennyiben a tanuló vizsgakategóriájánál fogva mentesült a teljes elméleti tanfolyam alól, úgy ezen időpontot a vezetési karton hitelesítésétől fogva kell számolni, tehát ettől az időponttól kezdődően számított 12 hónapon belül tehet sikeres vizsgát.

–   Az elméleti képzés hatósági vizsgával zárul, amely Kalocsán, a Miskei út 5sz alatt zajlik le.

A közlekedési hatóságtól kapott engedély alapján az írásbeli, vagy a számítógépes elméleti vizsga helyett:

a) a magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszélő, értő (a továbbiakban: magyar nyelvet nem beszélő) külföldi állampolgár, amennyiben nem áll rendelkezésre vizsgaanyag a vizsgázó állampolgársága szerinti hivatalos nyelven, tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet,

b)az egészségi állapotából következően – a tanulási képességet vizsgáló magyar szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői szakvéleménnyel igazoltan – szövegértési vagy szövegolvasási nehézséggel küzdő személy szóban is vizsgázhat,

c) az a – szakorvosi igazolással rendelkező – hallássérült személy, aki a magyar jelnyelvet használja, kérésére magyar jelnyelven, a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Névjegyzékében nyilvántartott jelnyelvi tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet.

Az  a) pontban említett tolmács közreműködésével történő vizsgára a tolmácsot a közlekedési hatóság az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Irodától rendeli ki. Ha az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda a tolmácsolást nem tudja biztosítani, akkor annak ellátására a kiválasztott nyelvben jártas más alkalmas személyt kell kirendelni. A tolmács közreműködésével történő elméleti vizsgaigényt a kért vizsgaidőpontot megelőzően legalább 15 nappal korábban kell benyújtani a közlekedési hatósághoz.

Számítógépes elméleti pótvizsgára a vizsgázó a vizsgadíj befizetését követően országosan a Vizsgaközpont bármely kirendeltségén működő ügyfélszolgálatán személyesen is jelentkezhet. A tanuló vizsgájának helyszínéről és időpontjáról a Vizsgaközpont az informatikai rendszerén keresztül tájékoztatja az elektronikus vizsgajelentőket benyújtó képző szerveket.

A sikeres közlekedési ismeretek vizsgától számított 2 éven belül a vizsgáit be kell fejezni. Ha nem, újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet!

Gyakorlati képzés:

Ha az elméleti vizsgája sikeres, megkezdheti a gyakorlati felkészülést.  A gépjármű vezetése az alapoktatás során, járműkezelési / rutin és technikai / képzéssel kezdődik, un. ” zártpályás” formában. A tanuló  rutinoktatásfolyamán ismerkedik meg a jármű technikai elemeivel és azok kezelési módjával. A kötelezően előírt óraszámok levezetése után lehet a Főoktatást elkezdeni. A vezetés helyszíne Kalocsa . A gyakorlati képzés során 1 tanóra 50 perces,(2 tanóra,lehet egyben is) amit 10 perces szünet követ. A alapoktatás során egy nap maximum 2 tanóra, a főoktatás folyamán maximum 4 tanórán vehet részt. Az utóbbi két – két óra felbontásban, egy óra szünet közbeiktatásával. A gyakorlati vezetések ütemezésénél a lehetőségekhez képest igazodunk az Ön igényéhez. Az alábbi táblázat rögzíti a kötelezően előírt minimum gyakorlati órák ill. a kilóméterek számát. Ha úgy érzi, hogy pótórák vételére is szüksége van, akkor igényelheti azokat. A pótóra díja, a mindenkori óradij

kategória életkor alapoktatás főoktatás össz. óra   km   vizsgaóra
AM 14 év 4 6 10 100 1
A1 16 év 6 10 16 240 1
A2 18 év 6 10 16 240 1
A 24 év 10 16 26 390 1
B 17 év 9 20 29 580 1
A1-(B-vel)   1 1 2  30 1
             

A kétkerekű járművek vezetése során a tanuló köteles: protektoros kesztyű, protektoros hosszúnadrág , protektoros dzseki,magas szárú,zárt cipő v. csizma és bukósisak használata! A bukósisak kialakításától függően szemüveget viselni.  A megfelelő öltözék hiányában a gyakorlati vezetésképzés és vizsga nem tartható meg.

– A “B” kategóriás gyakorlati képzés: Opel Astra  tipusú       személygépkocsi

  • Motorkerékpárosok részére az általuk választott kategóriához engedélyezett típusú motorkerékpáron tanulják a gyakorlati vezetést.
AM         kategória (segédmotor) YAMAHA MINT  SIMSON S 50
A1        alkategória SUZUKI GN 125
A2        alkategória YAMAHA VIRAGO 535
A         kategória SUZUKI BANDIT GSF 650
B Kategória OPEL ASTRA

 kategóriás „A1” alkategóriás,”A2” alkategóriás és „A” kategóriás gyakorlati vezetés képzés során a tanuló a megfelelő műszaki állapotú, kötelező felelősségbiztosítási befizetést igazoló okmánnyal, „A1”  alkategóriás,”A2” alkategóriás és „A” kategóriás  jármű esetében érvényes forgalmi engedéllyel, rendelkező saját járművével is gyakorolhat. A jármű oktatási helyszínre történő biztonságos szállításáról

ebben az esetben a tanuló gondoskodik. FONTOS: Szakoktató felügyelete nélkül a kétkerekű járműveket vezetni TILOS!

  • Gyakorlati vizsga típusai, a vizsgára bocsátás feltételei:

          Járműkezelési vizsgára az bocsátható, aki:

  • sikeres elméleti vizsgát tett
  • kötelezően előírt óraszámú foglalkozáson igazoltan részt vett
  • közlekedésbiztonságilag alkalmas

           Forgalmi vizsgára az bocsátható, aki:

  • sikeres járműkezelési vizsgát tett (B kategóriánál nincs Jk vizsga)
  • kötelezően előírt óraszámú foglalkozáson igazoltan részt vett
  • közlekedésbiztonságilag alkalmas

                ●   teljesitette az előirt menettávolságokat

A gyakorlati pótvizsga díjat a tanuló az autósiskolánál befizeti,ezután a képző szerv elektrónikus úton vizsgaidőpontot igényel számára.Az időpontról a Vizsgabizottság tájékoztatja a vizsgajelentőt benyújtó képző szervet,majd a szakoktató értesíti erről a tanulót.

pótvizsgánál. AZ ELSŐ SIKERTELEN FORGALMI VIZSGA UTÁNI ÓRADÍJ,

MINDIG AZ AKTUÁLISAN ÉRVÉNYBEN LÉVŐ ÓRADÍJ!!!

Ha két éven belül azonos kategóriában a forgalmi vizsgákon öt alkalommal sikertelenül vizsgázott, rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton kell részt vennie. Amennyiben ott „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett, a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem kötelezhető.

A tanulónak joga van:

  • A képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozási feltételeit, képzési programját
  • A képzést megszakítani, a pénzét a meghatározott feltételek mellett visszakérni és a tanfolyam elvégzett részéről hivatalos igazolást kérni. Az elméleti tanfolyamról való hiányzások pótlása érdekében az általunk felkínált pótórán is részt vehet vagy más tanfolyam is igénybe vehető.
  • A gyakorlati vezetés időpontjait oktatójával egyeztetni.
  • Az egyeztetett járművezetési órákat legalább 24 órával előbb lemondani.
  • Tanfolyami díjáról számlát kérni.

A tanuló kötelezettségei:

  • Minden foglalkozáson részt venni( 10% hiányzás megengedett elmélet során,tantárgyanként), a mulasztásokat pótolni kell.
  • Gyakorlati vezetésre a váltás helyén pontosan, vezetésre képes állapotban, megfelelő öltözékben köteles megjelenni.
  • Tandíjat a szerződésben foglaltak szerint kell rendezni a tanfolyam idejére szóló kamatmentes részletfizetési lehetőséggel.

     Tandíjak:                                                                        Vizsgadíjak:

Kategória Elmélet (e-learning) Gyakorlat Óradíj össz JK F össz
AM 60000,- 88000,- 8000,- 148000,- 10500,- 7200,- 7200,- 24900,-
A1 60000.- 170000.- 10000,- 230000,- 10500,- 9000,- 24000,- 43500,-
A2 60000,- 170000,- 10000,- 230000,- 10500,- 9000,- 24000,- 43500,-
A 60000,- 270000,-10000,- 330000,- 10500,- 9000,- 24000,- 43500,-
B 60000,- 330000,- 11000,- 390000,- 4600,-     – 11000,- 15600,-
A1(B-vel) 60000,-   30000,-  10000,- 90000,- 10500,-     – 24000,- 34500,-
                 
2023.IV.n.é.2024.I.n.é.
ÁKO: ———— ————–————–————–—————
VSMB/elm.
B/forg.
52,63%
36,36%
33,33%
40%
————–
————–
———————————————
K:KB:390000,-AM:148000,-A1:230000,-A2:230000,-A:330000,-

Tanuló áthelyezése: A képzési igazolás kiállításának és használatának célja az, hogy a tanuló által elvégzett képzésről hiteles tájékoztatást nyújtson, ha a tanuló képzését másik képző szervnél kívánja folytatni. A tanulóáthelyezés tényét az elbocsátó képző szerv a vizsgaközpont informatikai rendszerébe berögzíti és egyedi azonosítóval ellátott igazolást állít ki. A tanuló áthelyezéséhez szükséges képzési igazolást a tanuló kérésére 3 munkanapon belül a képző szerv köteles kiállítani, a kiállítás megtagadásával a tanuló másik képző szervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet. Amennyiben a tanuló igazolható kérése ellenére a képző szerv határidőben nem állítja ki a képzési igazolást, a tanuló kérésére a vizsgaközpont kiállítja azt a vizsgaközpont informatikai rendszerében rögzített elméleti tanfolyam és gyakorlati órák alapján. Az elbocsátó képző szerv vagy a vizsgaközpont által a vizsgaközpont informatikai rendszerén keresztül kiállított képzési igazolás azonosítója alapján a befogadó képző szerv hozzáfér a tanuló és a tanuló képzésének adataihoz.

Motoros képzés,MOTOROS TAPASZTALATTAL:

Kategória Elmélet Gyak.ó/Km      Korhat Elm.díj Gyak.díj Vizsga díj   Össz.
               
A2→A1-el 2év  belül      –     **  12+1/ 180   18 év ———– 10000Ft/óra 33000Ft 163000Ft
A2→A1-el 2év  túl    3 ó   8+1/ 120  18 év 60000Ft 10000Ft/óra 43500Ft 193500Ft
A  →A1-el 2év  belül      –     ** 16+1/ 240  24 év ———– 10000Ft/óra 33000Ft 203000Ft
A  →A1-el 2év  túl    3 ó 10+1/ 150  24 év 60000Ft 10000Ft/óra 43500Ft 213500Ft
A  →A2-el 2év  belül*      –     ** 12+1/ 180  24 év ———– 10000Ft/óra 33000Ft 163000Ft
A  →A2-el 2év  túl    *    3 ó   8+1/ 120  20 év 60000Ft 10000Ft/óra 43500Ft 193500Ft

      *A→Akorl.-al,megegyezik.        **Két éven belül tett sikeres kresz vizsga esetén,elméleti tanfolyam és elméleti vizsga mentes.

Befizetés készpénzben, részletekben történik, mindig a következő vizsga kiírásához mellékelve a          jogszabályban  előírt vizsgadíjat.

Ha a vizsgázó eleget tett a meghatározott vizsgakövetelményeknek, a vizsgaigazolást a közlekedési felügyelőség három munkanapon belül a vizsgázó részére kiállítja és kiadja.

A vizsgaigazolás kiadásának feltétele, az alapfokú iskolai végzettség igazolása(elméleti vizsgán a vizsgáztatónak bemutatva) és a közúti elsősegélynyújtó végzettséget bizonyító igazolás (forgalmi vizsga után az okmányirodában bemutatva ..Ez utóbbit igazolhatja a Magyar Vöröskereszt által kiadott igazolással, vagy a felsorolt mentességet igazoló okmány hiteles fénymásolatával.  Amennyiben a fenti végzettséget még nem szerezte meg, akkor fel kell keresnie a Vöröskereszt helyi irodáját, és be kell jelentkeznie a következő elsősegélynyújtó vizsgára. Eü vizsgadíj: 18.000-Ft (2024.01.01-től)

Felmenthető / a Magyar Vöröskereszt által kiadott ”IGAZOLÁS” bemutatása alól /: Egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerész, állatorvosi oklevéllel, védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, eü. szakoktatói végzettséggel, diplomás ápolói oklevéllel, közegészségügyi felügyelő főiskolai szakon, vagy egészségügyi szakközép ill. szakiskolát végzettek.

Felmenthető továbbá minden olyan jelölt, aki 1984.01.01-től 1992.12.31.-ig bármilyen járműkategóriában vezetői engedélyt, SM ill. Lj. kategóriában vezetői igazolványt, Trolibusz kategóriában járművezetői engedélyt szerzett.

A vizsgaigazolás birtokában a vezetői engedély kiváltása céljából keresse fel az okmányirodát.  Vigye még magával vizsgalapját, az orvosi alkalmassági igazolást, az elsősegélynyújtó végzettséget bizonyító igazolást és a személyi azonosításra szolgáló okmányt, okmányokat.  Vezetői engedélyt csak olyan magyar állampolgár, illetve tartózkodási engedéllyel rendelkező kérelmezőnek lehet kiadni, akinek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye Magyarországon van, illetőleg nem magyar állampolgár kérelmező esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapon belül igazoltan (tartózkodási vízum, tartózkodási, bevándorlási, illetőleg letelepedési engedély, valamint az ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolás) Magyarországon tartózkodott.

BALESETMENTES KÖZLEKEDÉST!

Képzést engedélyező hatóság: Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Közúti Gépjármű Közlekedési Hatóság Főosztály 1138 Budapest Pf: 1. Tel: +36-1/814-1897 Mobil:+36-70/4557152 Képzés felügyeletét ellátó szerv neve:KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit KFT Dél-alföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Főosztály Bács-kiskun Vármegye Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály 6000 Kecskemét Szt.István krt 19/A Tel: 76/795-110 e-mail: bacs@kavk.hu