A JOGOSÍTVÁNY MEGSZERZÉSÉNEK MENETE.

Jelentkezés, regisztráció

A tanuló az autósiskolánál történő jelentkezéskor eldöntheti, hogy elméleti ismereteit (KRESZ) kiscsoportos tantermi foglalkozásokon vagy otthonról, e-learning keretében kívánja elsajátítani. (Bővebb információk erre vonatkozóan a „Tanfolyamaink” menüpont alatt találhatók.)

A regisztrációval egyidőben kell az elméleti tanfolyam díját, 60.000 forintot befizetni.

A KRESZ tanfolyam teljes elvégzése – “Tanfolyam igazolás” letöltése

-Jelentkezés a KRESZ-vizsgára az autósiskolánál. Vizsgadíj 4.600 Ft

A jelentkezés feltételei:

-orvosi alkalmassági igazolás – háziorvos
-meglévő jogosítvány (ha van)
-Érvényes személyazonosító igazolvány
-E-mail cím

KRESZ vizsga

Ehhez szükséges:

-Érvényes személyazonosító igazolvány
-meglévő jogosítvány (ha van)
-általános iskolai bizonyítvány (min. 8. osztály)

A KRESZ vizsga menete:

Az elméleti 28 tanórás tanfolyamot követően számítógépen egy 55 kérdésből álló feladatsort kell megoldani, A vizsga időtartama 55 perc, kérdésenként tehát egy perc a rendelkezésre álló idő.

A vizsgázó az 55 kérdésből 10 darab 3 pontos és 45 darab 1 pontos kérdéssel találkozik.

Személygépkocsi és motor kategóriákban a maximálisan elérhető pontszám 75, amelyből sikeres vizsgához legalább 65 pontot kell szerezni. Amennyiben a 65 pontot nem sikerül elérni, a vizsgát meg kell ismételni.

Segédmotor esetében 25 kérdést kell megválaszolni 5 hibapont lehetőséggel.

Sikertelen KRESZ vizsga esetén a vizsga helyszínén lehet jelentkezni a következő vizsgára, melynek díja 4.600 Ft.

Sikeres vizsgát követően a tanuló felkeresi az iskolavezetőt és egyeztetésre kerül a gyakorlati oktatás menete.

Gyakorlati képzés

Oktatóink lehetőség szerint alkalmazkodnak a tanulók időbeosztásához, azonban a vizsgabizottság által központilag megadott vizsgaidőpontok némi rugalmasságot igényelnek a tanuló részéről.

A tanuló 30 óra (29+1 vizsga) és 580 levezetett kilométer után bocsájtható forgalmi vizsgára. Szükség esetén pótóra vehető. A kötelező gyakorlati órák, melyek időtartama 50 perc, a tanuló személyre szóló vezetési kartonján kerülnek dokumentálásra, amelyet a tanuló minden alkalommal aláírásával ellenjegyez.

Forgalmi vizsga

A forgalmi vizsga időtartama 50 perc, ezalatt kell a tanulónak számot adnia megszerzett tudásáról valamint arról, hogy alkalmas a gépjármű rutinszerű kezelésére és a forgalomban való önálló és biztonságos részvételre.

A forgalmi vizsgára feltétlen vinni kell:

– Érvényes személyazonosító igazolvány
-jogosítvány (amennyiben van már)
-saját jármű esetén a jármű érvényes papírjai

Vezetői engedély kézhez vétele

Sikeres vizsga esetén a vezetői engedély – az eredeti orvosi igazolás és a Vöröskereszt által kiállított vizsgaigazolvány bemutatása mellett – a Kormányablaknál néhány napon belül átvehető. Kiállítása első jogosítvány esetén illetékmentes.