Tanfolyamainkról

A KRESZ tanfolyam elvégzésére az alábbi lehetőségeket kínáljuk:

1. e-learning

Korszerű, interaktív, multimédiás tananyagok, tesztek, próbavizsgák, amelyek elektronikus, digitális úton érhetők el a tanuló számára, aki a saját számítógépén, internet kapcsolaton keresztül, egy webböngésző segítségével jeleníti meg ezeket.
A képzés moduláris alapon épül fel, figyelembe veszi a tanuló képességeit és készségeit, a saját időbeosztása és haladási üteme szerint halad végig a tananyagon. A rendszer a hatósági előírásoknak megfelelően manipulálhatatlanul rögzíti és értékeli a tanuló képzési programban rögzített előrehaladását, ellenőrző kérdésekre adott válaszait és eredményeit. A tanuló teljesítményének értékelése alapján, egy adott tananyagrészt csak akkor kezdhet el, ha a megelőzőt már befejezte.A rendszer ellenőrzi az oktatás elvégzésének feltételeit, határidejét is.

A képzésforma előnyei:

– Időben rugalmas, és nincs helyhez kötve

– A tanfolyamra történő jelentkezés folyamatos, a kezdés ideje nincs időhöz, vagy létszámhoz kötve

– Bárhol és bármikor elérhető, külföldről is, ahol van számítógép és internetkapcsolat

Önállóan, mégis ellenőrzötten és szabályozottan, saját időbeosztás és tempó szerint lehet előrehaladni, a tanulást bármikor meg lehet szakítani, majd folytatni

Korszerű és szórakoztató tanulást biztosít az informatika eszközrendszerét felhasználva, életszerű példák és szimulációk segítségével

– A már elvégzett részek tetszőleges számban újra tanulhatóak, a tesztek tetszőleges számban ismételhetőek

– A tanfolyam végén a tanuló képzés igazolást kap, amellyel elméleti vizsgára jelentkezhet.

A képzéshez az alábbi informatikai környezettel kell rendelkezni:

– Operációs rendszer: Windows XP, Windows Vista, Windows 7

– Böngésző: Internet Explorer 8/9, Mozilla Firefox 4.5

– Flash lejátszó: legutolsó, frissített változat

– Képernyőfelbontás: 1024×768, 1920×1080 (ajánlott)

– Internet letöltési sebesség: min. 768 Kbps.

Szükség van továbbá az alábbiakra:

-személyazonosító igazolvány
-lakcímkártya
-általános iskolai bizonyítvány vagy annak hiteles fénymásolata
-orvosi igazolás, jogosítvány (ha van valamiből),
-telefonszám és egy érvényes e-mail cím (freemail-es és citromail-es nem jó)
-internet hozzáférés.

Az internetes tanfolyam a regisztráció és a költségek befizetése utáni lehetséges. A befizetések után a tanuló kap egy e-mailt a megadott címére egy hivatkozással. Utóbbira rákattintva, majd a megjelenő oldalon bejelentkezve indítható az elméleti tanfolyam, melynek során tesztlapok kitöltése nyújt segítséget a vizsga sikeres letételéhez. Vizsgára az bocsájtható, aki a programot végig csinálja és a “Tanfolyam igazolást” letölti.

Ezt követi a vizsga időpontjának egyeztetése az autósiskola vezetőjével, majd a Közlekedési Hatóság vizsgabázisával. A KRESZ vizsga helyszíne alapesetben Kalocsa.

Költség: 60.000 Ft+4.600 Ft  vizsgadíj. A vezetés óradíja: 11.000 Ft (soron kívüli vezetési óradíj:13.000 Ft)

2, Tantermi képzés

A  KRESZ tanfolyam kezdetétől (az első előadás dátumától) számított 9 hónapon belül elméleti vizsgára kell menni, 12 hónapon belül pedig sikeres vizsgát is kell tenni. E határidőkön túl a tanuló elméleti vizsgára kizárólag a tanfolyam megismétlését követően jelenthető! Forgalmi vizsga letétele a sikeres KRESZ-vizsgától számított 2 éven belül lehetséges.

Költsége: 60.000 Ft +4.600 Ft vizsgadíj. A vezetés óradíja: 11.000 Ft (soron kívüli vezetési óradíj:13.000 Ft)